גלאי גז

גלאי גז – לקחת אחריות על הבטיחות

דליפת גז היא אחד הדברים המסוכנים העלולים לגרום לאובדן חיי אדם, לפגיעה ולנזקים בגוף וברכוש. הדרך היעילה והבטוחה ביותר למניעת סכנת חיים ונזקים עקב דליפת גז היא התקנת גלאי גז. גלאי הגז מצויד בחיישן מיוחד המאפשר לזהות דליפה של גזים מסוכנים, חומרים דליקים באוויר או ירידה בריכוז החמצן בחלל. התקנת גלאי גז בכל מתחם סגור היא קריטית והיא עשויה להציל חיים ולמנוע פגיעה בגוף וברכוש.

גלאי גז – ארבעה דברים שחשוב לדעת

גלאי גז מתריע על דליפה של גז או חומרים מסוכנים אחרים באזורים ממוקדים ומוגנים. דליפת גז הנחשבת לאחד האויבים המרים של האנושות נגרמת בשל מגוון סיבות כמו ברז גז שהתקלקל, תנור בישול או חימום לא תקין או כאשר השארנו את הגז פתוח. לא תמיד דליפת הגז מורגשת מיד ולא תמיד אנו יודעים מהו מקור הדליפה. לעתים רק לאחר אסון שגבה חיי אדם או גרם נזקים לרכוש גילו החוקרים כי הגורם לאסון היה דליפת גז. התרעה מוקדמת של דליפת גז והצבעה על מקור התקלה מתריעה מפני הסכנות וגורמת לנו להתרחק מהן.

גלאי גז מצויד בחיישנים ייעודיים הרגישים לדליפה של גז או להימצאות של חומרים מסוכנים באוויר. כאשר החיישן מזהה ריכוז גז מעבר לרמה המוגדרת מראש, הוא מפעיל התרעה וקורא לעזרה. גלאי הגז גם מסייעים לנו גם באיתור מקור הדליפה ומאפשרים לנו את התיקון ואת מניעת הישנות הדליפה.

יש סוגים שונים של התרעות, יש אזעקת שמע, יש התרעה בצורה של אורות מהבהבים ובמקומות רבים בוחרים את שני סוגי ההתרעות כדי להעצים את אפקט ההתרעה.

גלאי גז הוא כלי חיוני  בכל מקום, אך במיוחד במקומות ציבוריים, בבתי עסקים, במסעדות, במפעלים ובכל מקום הומה אדם שבו קיימת סכנה של דליפת גז. בשל האסונות הרבים שנגרמו בשנים האחרונות עקב דליפות גז, גם צרכנים פרטיים גלו את הצורך בבטיחות ומבקשים להתקין גלאים גם בבתים פרטיים. את פעילות הגלאי יש להתאים לאופי המקום, מפעל, מחסן אולם או בניין ובהתאם לסוג העבודה. רק התאמה מלאה תבטיח סביבה בטיחות ועמידה בדרישות הבטיחות של הרשות לכיבוי האש.

צוות העובדים בחברת "א. פ. פיירליין בע"מ" ישמח להסביר לכל אחד את המשמעות ואת החשיבות של התקנת גלאי גז. אנו נדע להתקין בכל מקום את גלאי הגז המתאים בצורה מקצועית ובטיחותית.

צרו קשר, אנו מתקינים גלאי גז ומספקים שירותים נוספים של תחזוקה ובדיקות תקופתיות.