מערכות כיבוי אש – כדי לדאוג לבטיחות שלכם

מערכות כיבוי אש הן מערכות שמטרתן לתת מענה ראשוני בכל מקום שבו פורצת שרפה עד להגעת כוחות ההצלה. בכל מקום שבו פורצת שריפה, מערכות לכיבוי האש יתנו את המענה הראשון והמהיר, ימנעו פגיעות בנפש, יצילו רכוש ויקטינו נזקים. מערכות כיבוי האש מיועדות למגזר העסקי, למוסדות ציבור, למפעלים, למשרדים וגם לבתים פרטיים. את המערכות יש להתקין בהתאם לדרישות של שירותי הכבאות וחברות הביטוח.

מערכות כיבוי אש – מידע קצר על סוגי המערכות השונות

 ציוד לכיבוי אש מחייב הפעלה בידי אדם, אך לא תמיד בזמן של פריצת שריפה יימצא במקום מישהו המסוגל להפעיל את הציוד. המערכות לכיבוי אש נותנות מענה לבעיה, הן מערכות אוטומאטיות המצוידות בחיישנים הרגישים לחום הכבד וכבר בשלבים הראשונים של השרפה הם מסוגלים לאתר את מקור השרפה ולהתמודד עם השריפה. יש סוגים שונים של מערכות, את סוג המערכת יש להתאים לכל מבנה בהתאם למידת הסיכון, ככל שרמת הסיכון גבוהה יותר, יש צורך לבחור במערכת משוכללת יותר.

מערכת ספינקלרים היא מערכת המיועדת למניעת התפשטות האש. זוהי מערכת אוטומאטית המורכבת ממתזי מים הניתזים על האש ומעכבים את התפשטותה עד שכוחות כיבוי האש מגיעים למקום ולפעמים אף מכבים אותה. מערכת הספינקלרים נחשבת למערכת אמינה ומדויקת, אך דורשת ידע ומיומנות בתכנון ובהרכבת המערכת כדי להפעיל אותה בהצלחה ולמנוע התרעות שווא.

 מטף כיבוי הוא מטף ידני הנותן מענה לאש המתפרצת ומעכב את ההתפשטות שלה עד אשר לוחמי האש מגיעים לזירת האירוע. יש שני סוגים של מטפי כיבוי, מטף כיבוי המכבה את האש באמצעות אבקה או קצף ומטף כיבוי המכבה את האש באמצעות גז. מטפי הגז מכבים את האש ללא לכלוך, ולכן הם מתאימים בעיקר לחללים סגורים ואילו המטפים המכבים בעזרת אבקה וקצף מתאימים לכיבוי של אש מוצקה, נוזלית וחשמלית ולכיבוי שריפות בבית או בחצר.

גלגלון לכיבוי אש זהו אמצעי העשוי למנוע נזקים חמורים לכל מבנה, לרכוש או לציוד יקר.  זהו צינור ארוך הנמצא בתוך ארון פח אשר בקצה אחד הוא מחובר אל מקור מים ובקצה השני אל מזנק באיכות גבוהה. במקומות רבים הגלגלון מותקן כחלק מהדרישות רשות כיבוי האש ושל חברות הביטוח.

כיבוי למנדפים זוהי מערכת אוטומטית המופעלת כאשר פורצת שריפה באזור המטבח. המנדף הוא הארובה האחראית לנדף את העשן והאדים היוצאים ממכשירי הבישול במטבח. העשן והאדים היוצאים ממכשירים אלו מכילים שומנים וחומרים כימיים דליקים אשר לעתים נדבקים אל דפנות המנדף. כאשר מכשירי הבישול פועלים על מתח חשמלי גבוה או על גז נוצרת סכנה לשריפה שאותה אי אפשר לכבות ללא מערכת של כיבוי מנדפים.

המערכת לכיבוי המנדף מכילה נוזל בשם פוטסיום פוספט. נוזל זה מורכב מחומרים ייעודים המסוגלים לכבות שריפות המבוססות על שומנים. הנוזל מותז אל חלקי המנדף באמצעות מערכת של מתזים המאפשרים את כיבוי האש בכל חלקי המנדף.

חברת א.פ.פיירליין בע"מ מספקת ומתקינה מערכות כיבוי אש. החברה מעסיקה את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום כדי להעניק לכל לקוח מערכות אמינות, בטיחותיות ויעילות.

צרו קשר, נשמח לעזור גם לכם.