מערכות כריזה

החוק מחייב מבנים ציבוריים, להתקין מערכות כריזה המאפשרות פינוי מסודר ומהיר של הקהל הנמצא במבנה במצבי חירום. כאשר פורצת שריפה במבנה או בכל מצב חירום אחר, מערכת הכריזה תודיע ותדריך את האנשים מה לעשות, איך לפעול, מאיזה פתחי חירום אפשר להימלט, איך אפשר להגיע אל פתחי החירום בדרך הקצרה והמהירה ביותר ועוד. משטרת ישראל והרשויות לכיבוי אש מחייבות מתחמים שונים בהתקנת מערכת כריזה כחלק אינטגראלי מהדרישות לשמירה על בטיחות המבקרים או העובדים במקומות מסוימים.

שלושה דברים שחשוב לדעת על מערכות כריזה

מערכת הכריזה היא מערכת הגברה שאליה אפשר לחבר מספר גדול של רמקולים או שופרות המפוזרים במבנה או במתחם מסוים. בניגוד למערכת הגברה המיועדת להשמעת מוזיקה באיכות גבוהה, מערכת הכריזה מיועדת בעיקר להעברת הודעות או לעתים גם להשמעת מוזיקת רקע במצבים שבהם אין צורך באיכות שמע גבוהה.

מערכות הכריזה עשויות מחומרים שונים, יש מערכות העשויות מפלסטיק, יש העשויות מאלומיניום ויש ממתכת כאשר השוני בין המערכות השונות הוא בעוצמת השמע, ככל שהמתחם או החלל גדולים יותר, כך חשוב לקנות מערכות בעלות עוצמת שמע גבוהה יותר.

מערכת הכריזה היא מערכת חיונית העשויה להציל חיים במקרים של פריצת שריפה ומצבי חירום אחרים בחלל סגור או באזורים ציבוריים פתוחים שבהם נהוגות התקהלויות מאורגנות. המערכת אינה אמורה להחליף מערכות בטיחותיות אחרות כמו גלאי עשן, מערכות ספינקלרים ועוד המיועדות להתריע ולפעול בעת פריצת שריפה, אלא היא באה כמערכת נוספת על מערכות אלו. בעת פריצת שריפה או בכל מצב חירום אחר, תפקידה הוא לכוון את האנשים הנמצאים בחלל איך לצאת מהמקום בצורה המהירה והיעילה ביותר.

מערכות כריזה למפעלים

מערכת כריזה במפעלים עשויה להציל חיים במקרים של שריפה, דליפה של חומרי עבודה מסוכנים, פציעה הנגרמת כתוצאה משימוש במכשירים מסוכנים וכבדים או בכל מצב חירום אחר. במצב חירום לא מספיק להפעיל רק אזעקה המתריעה על מצב החירום, אלא חשוב גם להפעיל מערכת כריזה שדרכה אפשר יהיה להדריך ולתת הוראות איך להתנהג, מה לעשות, היכן מצויים פתחי המילוט, מהי הדרך המהירה ביותר להתפנות מהמבנה ועוד.

מערכות הכריזה במפעלים משמשות לא רק למצבי חירום, אלא גם למטרות של בקרה, שליטה וחלוקה של הוראות בימי שגרה. באמצעות המערכת אפשר להודיע הודעות חשובות לעובדים, תזכורת על שעות ההפסקה, לקרוא לעובד למשרד ועוד.

כאשר אתם בוחרים מערכות כריזה חשוב לבחור מערכות איכותיות, עמידות בעלות עוצמת שמע מתאימה ומערכות המשלבות בין השמעת אזעקה לבין אפשרות של דיבור בכריזה. התקנת המערכת דורשת תכנון נכון של מיקום כל חלקי המערכת והתאמה של המערכת לצרכים השונים.

צוות העובדים בחברת א.פ. פיירליין בע"מ" ידע להתאים עבורכם את המערכת הטובה ביותר ולהתקינה במקצועיות.

צרו קשר, אנו מחכים לפנייתכם.